Italský Chrtík ♥ Italian Sighthound ♥ Piccolo Levriero Italiano

2018 >>>

   Translator can be found in menu on the right below :-))     

Informace a zajímavosti:
  - z DOSTIHŮ naleznete  ::
ZDE  ::  
 - z COURSINGŮ  ::
ZDE  ::
  - COURSING - EU - výsledky a TOP žebříček EU  ::
ZDE  ::
  - Dostihové a coursingové výsledky v ČR z let minulých  ::
ZDE  ::
 - ŘÁDY a PŘEDPISY ČMKU  a ŠAMPIONÁTY ::
ZDE ::
- KOMPLETNÍ SEZNAM ŠAMPIONŮ z ČR   ::
ZDE ::
 - KALENDÁŘ VÝSTAV v ČR  ::
ZDE  ::
 - DOSTIHOVÝ  & COURSINGOVÝ KALENDÁŘ ČR 2018  :: ZDE ::
  - Stránky chovatelského Klubu Chovatelů Chrtů -KCHCH   ::
ZDE ::     
 - NÁRODNÍ REGISTR PSŮ ::  
ZDE  ::
- FOTOGALERIE DOSTIHŮ pana Petra Karla ::
ZDE ::

14.01.2018 >>>
Národní výstava psů - Bŕno

:: JuniorCh. KERSEE Annaperla
(CIB, CIBP Vertragus GREYWIND
& CIB, CIC, CIBP EARLEEN Annaperla)
mezitřída -
Výborná 1, CAC
KERSEE dokončila podmínky a je nový ČESKÝ ŠAMPION KRÁSY

:: NEELA Annaperla
(CIB, MultiCh. VICTOR All´italica & CIB, FCI Euro Sighthound Winner´17 IMONEE Annaperla)
tř. mladých -
Výborná1, CAJC, Junior BOB, Junior BIG FCI X.
Neela se poprvé předvedla ve třídě mladých, kde získala potřebné čekatelství CAJC na Českého Junior šampiona, dále ocenění nejkrásnější junior v plemeni. Tím postoupila do závěrečných soutěžích, kde jí pan rozhodčí M.Václavík vybral na 1. místo a získala ocenění Junior BIG z konkurence juniorů všech plemen chrtů FCI. skupiny X. a následně o nejkrásnějšího juniora dne FCI skupin, postopila do užšího výběru 4 nejkrásnějších juniorů výstavy ze všech plemen psů. 

:: ORLANDO Annaperla
(CIB, CIC, CIBP  NEW MASCALZONE VENETO of Devils Pigeons & CIB, CIC, CIBP EARLEEN Annaperla)
tř. dorostu -
Velmi Nadějná 1

Blahopřejeme Helče K. ke krásnému výsledku při výstavním debutu Orlanda, Děkujeme za krásné předvedení a výbornou péči!

Nádherný vstup našich "Annaperláčků" do nové výstavní sezony 2018!          

13.01.2018 >>>
Mezinárodní výstava psů - Belluno, Itálie

:: OSELLA Annaperla
(CIB, CIC, CIBP  NEW MASCALZONE VENETO of Devils Pigeons & CIB, CIC, CIBP EARLEEN Annaperla)
tř. dorostu -
Velmi Nadějná 1

Blahopřejeme majitelce Laurettě!

 

07.01.2018 >>>
Večerní pohoda Quirinka a Kersee
 

 

01.01.2018 >>>
BILANCE ROKU 2017

Loňský rok byl pro naší chs. opět velmi úspěšný.
Naší Imonee (o: Nario Sacramento Is Noveles a m: Duchessa Annaperla) byli potvrzeny tituly šampiona krásy ČR, ČMKU, PL a Klubu Chovatelů Chrtů.
Dokončila podmínky pro získání prestižního titulu Mezinárodního šampiona krásy C.I.B. a započala šampionáty krásy dalších dvou zemí - Slovenska a Rakouska.
Odchovala krásný vrh 4 štěňátek (otcem je překrásný a úspěšný již 12 letý Victor All´italica, pro mne s jedinečnou linií předků)  - chlapečka, který žije v Madarsku a 3 holčičky z nichž jedna , Neela zůstala v naší chs. a na své první výstavě v 8 měsících se stala nejkrásnějším dorostem Světové výstavy s titulem Best Puppy of Breed. Další dvě holčičky Nerys a Noreen jsou v chs. All´Italica v Polsku a Von Neo Abakan v Rakousku.
Imonee na světové výstavě v Lipsku, kde se vystavovalo 161 chrtíků, získala známku Výborná, na speciální výstavě chrtů na Slovensku byla vítězkou třídy šampionů Výborná 1, CAC (o vítěze výstavy jí porazila naše Kersee...) a na Evropské výstavě Chrtů, které se zúčastnilo 56 krásných chrtíků získala titul  FCI EURO SIGHTHOUND WINNER 2017 a následně v konkurenci překrásného několikanásobného Světového a Evropského vítěze z Itálie, se stala vítězkou plemene Best Of Breed.
Esserino, který je již držitelem všech národních a mezinárodních titulů CIB, CIC a CIBP, dokončil poslední titul do jeho "sbírky" a je Dostihovým šampionem Klubu Chovatelů Chrtů. Na Ukrajině, v ČR a Slovinku se stal otcem krásných štěňátek. Naopak v Polské a Rakouské chs. je již hrdým dědečkem :)
Pro naši Kersee (o: Vertragus Greywind x m: Earleen Annaperla) to byl úžasný začátek výstavní, coursingové a dostihové kariery .....
Na první výstavě v Brně ve tř. mladých získala v konkurenci mnoha chrtíků první čekatelství CAJC na junior šampiona a následně jí rozhodčí z Rakouska vybral jako nejlepšího juniora plemene BOJ, takto pokračovala i na dalších výstavách včetně klubové výstavy, kde posuzovala rozhodčí z Německa, byla nejen klubovou vítězkou mladých, ale nakonec ve velké konkurenci i dospělých krásných chrtíků se stala nejkrásnějším představitelem plemene BOB a následně získala 4té místo ze všech plemen výstavy BIS 4.
Prvně ve třídě dospělých se předvedla na mezinárodní výstavě v Budapešti, kam jsme jeli pro posudek z výstavy, aby mohla závodit na dostizích o čekatelství na mezinárodního dostihového šampiona CACIL, no a výsledek byl CACIB, nejkrásnější představitel plemene BOB a nominace (v tomto roce již druhá v pořadí) na nejprestižnější výstavu v Anglii Cruft´s 2018.
Je vítězkou Speciální výstavy Chrtů Slovenska, kde posuzovala velmi náročná paní rozhodčí ze Švédska a Kersee vybrala jako nejkrásnější představitelku plemene a zadala jí Best Of Breed.
Do konce roku se jí povedlo na výstavách získat 8x BOB, BOS, 5x CACIB a 4 res. CACIB ze 4 zemí,13x CAC z 5 zemí. Má potvrzen titul Junior šampion ČR, šampionka krásy Klubu Chovatelů Chrtů s 304 body ze 180 potřebných, je čekatelkou šampionátů 5 zemí + mezinárodního šampiona krásy CIB, FCI krásy a výkonu CIBP a FCI Mezinárodního dostihového šampiona C.I.C., kde čeká na dokončení pro potřebné časové období na další sezonu ....
Výsledek prvního závodu v coursingu v konkurenci 16 chrtíků na startu, byl pro mladičkou nezkušenou fenku ve věku 15 měsíců famózní - 1. místo CACT a CACIL! O týden později na dostihové dráze v Ml. Boleslavy v konkurenci 10 fenek na startu získala 1. místo, CACIL a stala se šampionkou krásy a výkonu !
V této sezoně v ČR a konkurenci 6 - 16 chrtíků si doběhla v dostizích vždy pro první místo s náskokem 1 - 3s. Na Mistrovství Evropy v dostizích v Madarském Alsonemédi byla nejmladší účastnicí závodu, na této dráze byla poprvé a byla to i její první zkušenost běhu na pískové dráze. Z konkurence 23 fenek se probojovala do finále, kde skončila na nádherném 4tém místě za fenkama ze Slovenska, Itálie a Rakouska. Na takto mladičkou holčičku a ještě v období po hárání je to úžasný výkon a jen pro zajímavost, s vítězkou tohoto závodu měla možnost běžet ještě v období před háráním a naše Kersee zvítězila o celé 2s tj. cca 20m, to že hormony po hárání a před u fenek dělají divy je u sportovních fen známé a na tomto příkladě je to i očividné :) Upřímně jsme byli nesmírně štastní, že doběhla ve zdraví do cíle a výsledek už je jen třešničkou na dortě :)
V sezoně 2017 si Kersee též doběhla pro dráhový rekord na 360m s časem 28,12s (který celých 5 let patřil české dostihové Ikoně Candeloře Tileco), dostihového vítěze sezony 2017, coursingového vítěze 2017, Mistra ČR, Mistra ČR na krátkou trať, Mistra Čech, Mistra dostihové dráhy Kolín.
Stala se vítězem Grand Prix Bohemia, Ocelit Trophy, DogGear Race of Champions a získala \8x CACT z dostihů, 4x CACT z coursingů a celkem 5x CACIL.
Samozřejmě zdravotní testy má naprosto v pořádku jako všichni naši chrtíci, je plnochrupá, stala se chovnou fenkou, prošla mnoha měřeními na výstavách i dostizích, dokonce byla měřena FCI delegáty na ME s oficiální výškou 36,5cm.
Kersee je pro nás jednou větou, fenomenální dcera fenomenálních rodičů .....
Náš importovaný pes, španělsko-portugalské krve, Quirinus má též mnoho a mnoho úspěchů na což se můžete podívat na jeho
domácí stránce ZDE. Nejvíce si vážíme jeho dlouhodobého umístění v TOP žebříčku Evropského coursingu na 1. místě ze všech psů chrtíků v Evropě a umístění ve finále na Mistrovství Evropy v coursingu ve Švýcarsku, kde se umístnil na 5. místě z 31 chrtíků psů na startu. Za toto patří ještě jednou obrovské díky Renátě Mildner, majitelce chs. Assetto Corse a DG DogGear, která ho na mistrovství vzala sebou a pečovala nám o něj!
Dále nám a svojim majitelům přinesly mnoho radosti naši odchovanečci, kteří nás úspěšně reprezentují na výstavách, dostizích a coursingu v mnoha zemích včetně ČR, za což patří velké díky právě jejích skvělým majitelům! Mnozí z nich jsou dalšími FCI mezinárodními šampiony krásy, krásy a výkonu i dostihovými šampiony, klubovými šampiony, úspěšně reprezentovali na Mistrovství Evropy v coursingu i dostizích atd atd. Nejmladší Osella v Itálii dokonce získala na mezinárodní výstavě ocenění nejkrásnější junior výstavy ze všech plemen BIS !
V minulém roce jsme opět strávili hodně času na cestách, ujeli mnoho kilometrů, poznali ještě více nových fajn lidiček a pesanů.
Myslím, že jsme odvedli velký kus práce pro reprezentaci toto nádherného plemene, které je naše velké a srdeční HOBBY. Naši chrtíci získali nádherná ocenění, kterých si velmi vážíme a doma si na oplátku užívali krásné chvilky pohody po našem boku na každodenních procházkách a následného "gaučingu" v klidu domova, bez stresu a jakýchkoliv tréninků :) 
Těšíme se na sezonu 2018, která pro nás začne již příští víkend !


     

TOPlist